Konferencja „Techniki dokumentacyjne w archeologii – szansa czy pułapka?” – Łazienki Królewskie Warszawa

Podczas odbywającej się w dniach 12-13.06.2014 konferencji „Techniki dokumentacyjne w archeologii – szansa czy pułapka?” – organizowanej przez SNAP i CAA Polska, prowadziliśmy warsztaty skanowania i digitalizacji obiektów muzealnych.

Warsztaty odbyły się w budynku Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich gdzie na przykładzie rzeźb znajdujących się w Pomarańczarni wykonywaliśmy skanowanie 3D do potrzeb konserwatorskich . Zaprezentowane zostały również możliwości badań nieinwazyjnych nad cyfrowym, zeskanowanym modelem obiektu – wirtualne przekroje, obliczanie pola powierzchni, tworzenie porównań dwóch modeli zabytków z przed i po konserwacji oraz możliwość domodelowania w programie CAD brakujących elementów. Dodatkowo można było obejrzeć obiekty przygotowane do prezentacji na portalach internetowych np. w Wirtualnych Muzeach.

Obserwując bardzo duże zainteresowanie archeologów i konserwatorów nowoczesnymi technologiami wspomagającymi ich pracę zapraszamy do współpracy przy dalszym rozwoju naszych skanerów 3D, specjalizowanych do zastosowań konserwatorskich i archeologicznych.

Dziękujemy i zapraszamy do kontaktu biuro@smarttech3d.com.

Komentowanie jest wyłączone