Nowa funkcjonalność

Automatyczne łączenie danych kierunkowych na markery.

Szybkie Skanowanie obiektów o dowolnych gabarytach nawet całego samochodu czy dużych konstrukcji przy użyciu markerów jest w 100% automatyczne i znacznie przyspiesza czas wykonywania modelów – staje się ono co najmniej 5-cio krotnie szybsze.

Dzięki nowej funkcjonalności po naklejeniu markerów na mierzony obiekt, podczas skanowania z kolejnych kierunków, program Mesh3D automatycznie połączy kolejne skany i stworzy całą bryłę skanowanego obiektu.

Przykładem zastosowania markerów jest skanowanie samochodu które wykonała firma SMARTTECH. Najpierw należy przygotować samochód do skanowaia. Pokryty on został tlenkiem tytanu – w celu uniknięcia odbijania światła przez lakier. Następnie na powłokę z tlenku zostały naklejone markery.

smart

Po przygotowaniu obiektu możemy przejść do sanowania które teraz dzięki markerom jest znacznie mniej pracochłonne. Po zeskanowaniu pierwszego obszaru przesuwamy skaner i zapuszczamy pomiar a program sam automatycznie odnajduję markery i łączy skany dzięki takiej automatyzacji skracamy czas późniejszej obróbki z 12 godzin do 2.

Komentowanie jest wyłączone