MICRON3D green

micron3dPrace nad nowym produktem p dwa lata, co pozwoliło na dopracowanie nowego skanera 3D w najdrobniejszych szczegółach. Skaner jest efektem pracy zespołu inżynierów, który na podstawie ankiety przeprowadzonej między użytkownikami dotychczasowych modeli produkowanych przez firmę SMARTTECH, opracowali podstawowe założenia jakie spełniać miał skaner 3D nowej generacji. W efekcie powstała kolejna generacja bezdotykowych skanerów 3D opierających się na metodzie projekcji wąskopasmowego strukturalnego światła zielonego. Jest to jedna z optycznych polowych metod pomiaru polegająca na oświetleniu mierzonego obiektu prążkami światła zielonego typu LED. Cyfrowe odwzorowanie obiektu obliczane jest na podstawie zbieranej sekwencji prążków ugiętych na obiekcie. Pomiar wąskopasmowym światłem zielonym umożliwił znaczne podniesienie dokładności pomiaru w stosunku do istniejących na rynku skanerów 3D a zastosowanie LEDowego źródła światła zmniejszyło pobór energii oraz zwiększyło żywotność całego urządzenia.


micron_black_column_tripod3MICRON3D green został zaprojektowany przez inżynierów firmy SMARTTECH tak, aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Obudowa i konstrukcja nośna skanera MICRON3D green powstała z nowoczesnego i wytrzymałego materiału jakim jest karbon co zwiększyło wytrzymałość całej konstrukcji a przede wszystkim zminimalizowało wpływ temperatury otoczenia na dokładność urządzenia. Jest to szczególnie ważne przy wykorzystaniu skanera poza laboratorium metrologicznym. Dodatkowo w konstrukcji skanera 3D zastosowano specjalne rozwiązania tłumiące drgania, a wrażliwe wnętrze urządzenia zabezpieczone zostało filtrem pyłoszczelnym z wymiennym wkładem filtrującym który może być czyszczony bezpośrednio przez użytkownika końcowego.

micron_black_standard_tripod_6 Jako profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne skaner typu MICRON3D green certyfikowany jest u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.

 micron_black_standard_tripod_7Wszystkie te cechy i innowacyjność produktu zostały docenione między innymi podczas Kieleckich Targów CONTROL-TECH, gdzie nowy skaner 3D polskiego producenta został uhonorowany Złotym Medalem targowym za najlepszy produkt prezentowany na targach. Jego innowacyjność została również potwierdzona przez Naczelną Organizację Techniczną, która nagrodziła produkt „Laurem Innowacyjności 2014″Ulotka do pobrania skaner 3D MICRON3D


Komentowanie jest wyłączone