MICRON3D color 24 Mpix

micron_color_scr

Rosnące wymagania branży archeologicznej i konserwatorskiej zainspirowały inżynierów  firmy SMARTTECH do opracowania zupełnie nowego rozwiązania. Założeniem było stworzenie skanera 3D  do precyzyjnej digitalizacji kolorowych obiektów, nie tylko w pracowniach skanowania 3D , ale również podczas prac wykopaliskowych i terenowych.

MICRON3D color jest skanerem 3D przeznaczonym do wieczystej archiwizacji kolorowej obiektów zabytkowych. Wyposażony został w detektor o najwyższej na rynku rozdzielczości – 24 MPix. Połączenie bardzo dużej gęstości pomiaru (nawet 1000 pkt/mm2) z 24 bitowym odwzorowaniem koloru pozwala na zadokumentowanie najdrobniejszych szczegółów jak mikropęknięcia czy ślady narzędzia.

Pomimo zastosowania zaawansowanej technologii pomiarowej użytkowanie skanera zostało uproszczone tak aby mógł on być obsługiwany przez osoby nie techniczne. Skaner nie wymaga każdorazowej kalibracji i może być uruchomiony od razu po podłączeniu – system „plug & scan”. Dokładność urządzenia gwarantowana jest przez producenta i może sięgać nawet kilkunastu mikrometrów (0.01mm)

 Wysoka rozdzielczość i dokładność pozwala użytkownikowi pozyskać informacje o bardzo złożonych strukturach, których zeskanowanie jeszcze do niedawna stwarzało problem np.: ubrania, płótna olejowe. Czuły detektor pozwala ponadto na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych, zaś integracja z systemem oświetlenia bezcieniowego daje możliwość uzyskania wysokiej jakości rzeczywistego koloru obiektu mierzonego.

Skaner wyposażony jest w oprogramowanie SMARTTECH3D measure dostosowane do wygodnej pracy z chmurami punktów o liczebności powyżej 100 mln. Pozwala ono także na automatyczne łączenie wyników pomiarów, edycję chmur oraz tworzenie siatki trójkątów np. do druku 3D

MICRON3D color, posiada odporną na wahania temperatury obudowę z włókna węglowego oraz wymienne filtry pyłoszczelne, które pozwalają na bezpośrednie skanowanie 3D  np. w wyrobiskach bez obaw o uszkodzenie wrażliwego wnętrza. Ponadto skaner 3D może być łatwo transportowany w solidnej walizce transportowej.

MICRON3D color podobnie ja wszystkie skanery SMARTTECH posiada możliwość integracji ze stolikiem obrotowym, systemem bezcieniowym, a także opcję pomiaru przy użyciu markerów.

MICRON3D color jest obecnie jedynym na rynku skanerem o tak wysokiej rozdzielczości skanowania który pozyskuje jednocześnie informację o kolorze obiektu.


micron3d_colourIMG_2194_small

nowe31 

Komentowanie jest wyłączone