ZBrush

zbrushtekZBrush to oprogramowanie służące do rzeźbienia i malowania. Jego oryginalny interfejs umożliwia płynną i szybką pracę. Najważniejszym wyróżnikiem programu są zaawansowane narzędzia, cechujące się wyjątkową użytecznością i intuicyjnością. ZBrush jest jednocześnie programem dostosowanym do pracy na bardzo gęstej geometrii. Dzięki możliwości pracy na wielu milionach punktów staje się oprogramowaniem do tworzenia, niemal pozbawionego ograniczeń technicznych.  Z tego samego powodu to także doskonałe narzędzie do pracy nad geometrią uzyskaną za pomocą skanerów 3D. W tej chwili Zbrush jest jednym z najbardziej niezbędnych programów  w procesie skanowania i drukowania w 3D.

ZBrush to także bardzo sprawny silnik renderujący. Umożliwia  wyrenderowanie modelu bez konieczności eksportu do innych aplikacji. Renderowanie w ZBrush łączy szybkość z jakością. Symulowanie materiałów może także odbywać się w czasie rzeczywistym dzięki tzw. Matcap-om. Umożliwiają one uzyskanie szczegółowego efektu powierzchni bez poświęcania czasu na proces renderowania.

zbrushDzięki przystępnej cenie i bardzo przyjaznej polityce kolejnych darmowych aktualizacji, ZBrush używany jest nie tylko przez największe studia filmowe, studia tworzące gry czy studia pracujące nad każdym rodzajem grafiki. Jest także oprogramowaniem dla entuzjastów tworzenia w 3D.


 ZBrush 4 zastosowanie w sztuce

zbrushspotDzięki algorytmom tworzenia geometrii w dowolnym momencie, ZBrush umożliwia szukanie dowolnych kształtów bez potrzeby dbania o topologię. Dzięki technologii Dynamesh geometria nie straci niezbędnej rozdzielczości. Dzięki automatycznemu procesowi ZRemesher zaś, możemy także w dowolnym momencie uzyskać czystą siatkę z zachowanym detalem oryginału.

ZBrush to nie tylko działanie na geometrii ale również na kolorze. Dzięki kolorom wierzchołków można dowolnie malować po powierzchni geometrii.


 ZBrush w naucestlzbrush

Wartość ZBrusha jest także nie oceniona w projektach naukowych. Jest to idealne narzędzie dla rozwijającego się rynku szybkiego prototypowania bądź druku 3D. Dzięki darmowemu rozszerzeniu możliwa jest praca z plikami STL.

Komentowanie jest wyłączone