Geomagic Design X

g

 

Posiadasz urządzenie pomiarowe 3D: ramie pomiarowe, skaner laserowy, tomograf lub planujesz zakup… Rozszerz jego możliwości o inżynierię odwrotną – szybkie tworzenie bryłowych modeli CAD na podstawie pomiarów 3D przy użyciu oprogramowania Geomagic Design X (dawniej RAPIDFORM XOR).

 

SMARTTECH jako autoryzowany dystrybutor i szkoleniowiec oprogramowania Geomagic w Polsce od 2006 roku zapewnia obsługę na najwyższym poziomie.

Geomagic Design X (dawniej Rapidform XOR) jest jedynym oprogramowaniem do inżynierii odwrotnej, które łączy w sobie historię opartą na skanowaniu, z obróbką danych 3D. Pozwala stworzyć modele 3D edytowalne w innych oprogramowaniach CAD z zachowaniem drzewka projektu.g1


Funkcje oprogramowania:

  • Generuje modele 3D z historią i drzewem projektu
  • Konwertuje projekty do preferowanego formatu plików (LiveTransfer™), takich jak: do SolidWorks, Creo, NX, Inventor, AutoCAD, CATIA i innych
  • Chmura punktów, siatka trójkątów, powierzchnie i modele bryłowe – wszystko w jednej aplikacji
  • Uzupełnia funkcjonalności twojego programu CAD i zachowuje drzewo projektu – najbardziej popularny schemat postępowania
  • Nazwany w niezależnych badaniach, jako „jedyny możliwy wybór” do inżynierii odwrotnej

g2

 

Geomagic Design X sprawia, że skany 3D są jeszcze bardziej przydatne
Wszystkie skanery 3D tworzą chmurę punktów lub siatkę trójkątów, które nie są tak użyteczne w większości programów CAD. Geomagic Design X został stworzony po to, aby usprawnić produkcję tworząc gotowe modele 3D bezpośrednio z danych skanowania.

 

g3

 

Najszybsza droga przejścia od skanu do rzeczywistego modelu 3D
Nie ma szybszego sposobu, aby przejść z surowych skanów do kompletnych modeli bryłowych. Narzędzia dostępne w Geomagic Design X pozwalają oszczędzić godziny, a nawet dni pracy w porównaniu do popularnych programów do inżynierii odwrotnej. Geomagic Design X działa z Twoim oprogramowaniem CAD, dając Ci mnóstwo korzyści wynikających z używania oprogramowania dedykowanego do skanowania, zachowując przy tym kompatybilność z twoim istniejącym środowiskiem projektowym.

 

Łatwy w nauce i użyciu, ponieważ działa jak tradycyjny 3D CAD
Jeżeli potrafisz projektować w środowisku CAD, to możesz bez problemu zacząć używać Geomagic Design X. Oprogramowanie to używa popularnych i dobrze znanych narzędzi dla modelowania bryłowego i powierzchniowego, pomijając przy tym niepotrzebne narzędzia wynikające ze starego podejścia do inżynierii odwrotnej polegającej na żmudnej pracy na poligonach i generowaniu powierzchni.

Wydajny i wszechstronnyg4
Użytkownicy tworzą każdego dnia niesamowite rzeczy w Geomagic Design X. Ponieważ został on zbudowany na solidnym jądrze (Parasolid), dlatego daje możliwość wszechstronnego tworzenia rzeczywistych modeli 3D takich, jakich tylko chcesz. Wszystko czego możesz potrzebować znajduje się w jednej aplikacji, bez konieczności przeskakiwania pomiędzy wieloma programami. Geomagic Design X współpracuje z każdym skanerem 3D i tworzy modele bryłowe w formatach natywnych najpopularniejszych programów do projektowania 3D CAD.

Poniżej film przedstawiający wykorzystanie programu w praktyce:

Komentowanie jest wyłączone